silverart

Silverart je filmová produkčná spoločnosť, ktorú založila Katarína Krnáčová, producentka s viac ako 12 ročnými skúsenosťami vo filmovom priemysle. V rámci spoločnosti MPhilms pracovala na krátkom filme ĎAKUJEM, DOBRE (2009, r. Mátyás Prikler, premiéra v Cannes IFF, sekcia Cinéfondation), ďalej na dlhometrážnom filme ĎAKUJEM, DOBRE (2013, r. Mátyás Prikler, premiéra na MFF Rotterdam) a SLOVENSKO 2.0 (2014). Intenzívne spolupracovala na pozícii producentskej konzultantky na filme MÔJ PES KILLER (2013, r. Mira Fornay, hlavná cena na MFF Rotterdam a kandidát na Oscara za Slovensko). V r. 2017 mal premiéru jej ostatný hraný dlhometrážny film PIATA LOĎ režisérky Ivety Grófovej, ktorej debutový film bol kandidátom na Oscara za Slovensko. Film Piata Loď vznikol v slovensko–českej koprodukcii a bol podporený okrem slovenského Audiovizuálneho fondu a českého Státního fondu kinematografie aj európskym programom Creative Europe - Media a Eurimages. Film Piata loď mal svetovú premiéru na MFF Berlinale vo februári 2017, kde získal cenu Krištáľový medveď za najlepší film sekcie Generation Kplus.

 

Aktuálne dokončila nakrúcanie detského hraného filmu LETO S BERNARDOM, ktorý vzniká v slovensko-nemeckej koprodukcii za podpory RTVS, Audiovizuálneho fondu, európskeho programu Creative Europe – Media a nemeckého celonárodného fondu BKM. Vo vývoji a predprodukcii pripravuje ďalšie dva koprodukčné dlhometrážne filmy – STAND UP a BUNKER - a televíznu sériu 1989 v spolupráci s medzinárodným internetovým poskytovateľom streamových médií. Všetky projekty boli podporené Audiovizuálnym fondom, či už vo vývoji alebo v produkcii.  
 


Katarína Krnáčová

V roku 2015 absolvovala producentský workshop EAVE, a zúčastnila sa rôznych tréningových programov, ako napr. Ex Oriente a Midpoint. Má 12-ročné skúsenosti s filmovou produkciou v rôznych spoločnostiach. Od roku 2015 vedie vlastnú spoločnosť Silverart, v ktorej produkuje hrané a televízne projekty. Je členkou Európskej filmovej akadémie / EFA a viceprezidentkou Slovenskej filmovej a televíznej akadémie / SFTA. V roku 2020 bude členkou poroty Shooting Stars na Berlinale.

Silverart, s.r.o. © 2019 Všetky práva vyhradené