BUNKER

o filme

 

Tanečný, neverbálny dystopický triler o väzňovi na úteku, ktorého novonadobudnutá chuť moci zatieni cestu za slobodný svet. 


RÉŽIA: György Kristóf

SCENÁR: György Kristóf, Ieva Norvele, Eszter Horváth

DOP: Gergely Pohárnok

PRODUCENT: Katarína Krnáčová, Silverart, s.r.o.

KOPRODUCENTI: Libra films, KMH film

Štáb

Posledné novinky

hala3.JPG

Produkcia filmu BUNKER bola podporená grantom Audiovizuálneho fondu.

AUDIOVIZUÁLNY FOND

10.12.2018
bandeau-fifa2019.jpg

Projekt Bunker  sa zúčastnil marketu pre filmovú hudbu na Festival International du Film d'Aubagne.

festival
d´aubagne

28.3.2018
1522226141137.jpg

Tanečný, distopický triler Bunker bol odprezentovaný na pitching fore Sofia Meetings 2018 režisérom György Kristófom a producentkou Katarínou Krnáčovou.

SOFIA MEETINGS

9.3.2018

György Kristóf sa narodil na Slovensku, ale ešte ako tínedžer sa presťahoval do Maďarska, kde chodil na strednú školu. Počas toho bol zamestnaný aj ako redaktor v miestnych novinách. Neskôr študoval filozofiu na univerzite v Miškovci. Práve tam objavil svoju záľubu vo filmoch. Aby si splnil jeho nový sen pracoval v produkčných tímoch maďarských filmov a aj vo veľkých amerických produkciách. V roku 2008 začal študovať na pražskej FAMU. Počas tohto štúdia sfilmoval niekoľko krátkych snímok, s ktorými bol pozvaný na viac ako 50 festivalov a zozbieral niekoľko ocenení. V roku 2011, po skončení bakalárskeho stupňa, sa na rok presťahoval do Litvy, do mesta Riga. Pracoval tam ako riaditeľ prípravy TV reklám. Potom prišiel späť do Prahy, aby pokračoval v štúdiu magisterského stupňa na FAMU a dokončil svoj prvý celovečerný film OUT, ktorý bol vybraný do oficiálneho výberu sekcie Istý pohľad (Un Certain Regard) na 70. ročníku festivalu v Cannes.

O režisérovi

Realizáciu filmu finančne podporili:

Silverart, s.r.o. © 2019 Všetky práva vyhradené